Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/denizweb/public_html/service.php on line 23
Medya Planlama ve Satın Alma | Deniz Web Ajans | İzmir Dijital Medya Ajansı | Prodüksiyon | SEO | WEB
img

“Medya Planlama ve Satın Alma”

Medya Planlama Nedir?

Dijital çağ ile birlikte birçok alanda pazarlama yapmanın da önü açıldı. Markalar ve firmalar, oluşan bu alanları ürünlerini, hizmetlerini tanıtmak amacı ile etkili bir şekilde kullanmak istemekle birlikte bu noktada medya planlaması gerçekleştirmektedir. Medya planlaması kapsamında, bir reklamın ne zaman hangi platformlarda yayınlanacağı, markaya ait en doğru imajın nasıl tüketicilere ve hedef kitleye nasıl iletilmesi gerektiği yer almaktadır. Özellikle rekabetin yoğun olduğu iş alanlarında markanıza özel, en doğru reklamın yapılması, en doğru yayın platformunun seçilmesi ve diğer profesyonel hizmetleri Deniz Web Ajans olarak uzman ekibimiz ve sektör tecrübemiz ile sunuyoruz.

 

Geleneksel Medya Planlama Nedir?

Medya planlama dahilinde sunulan hizmetlerden biri de geleneksel medya planlama hizmetidir. Bu hizmet, bünyesinde reklam mesajı bulunan kitle iletişim araçlarının belirlenmesini, hedef kitleye yönelik iletilecek mesajın en doğru kanallar ile iletilmesi süreçlerini ifade etmektedir. Televizyon reklamları, radyo reklamları, gazete ve dergiler, sinema ve diğer outdoor reklamları bu planlama dahilinde yer alır ve her bir iletişim kanalının özgün nitelikleri değerlendirilerek seçim yapılır.

 

Dijital Medya Planlama Nedir?

Dijital medya planlama ise geleneksel medya kanallarının dışında kalan iletişim kanalları ile mesaj iletim sürecinin belirlenmesini ifade etmektedir. Bu noktada özellikle dijitalleşme ile hayatımıza giren video reklamlar, satış ve lead odaklı nitelikle reklamlar, Native Content yani metin içerisinde reklam, kullanıcı hedefli programatik reklamlar, mobil reklamlar, e-mail reklamları, display yani banner gibi birtakım reklam türleri dijital medya planlaması içinde yer alır.

Deniz Web Ajans

Diğer Hizmetler

Dijital ortamda var olabilmek ve hizmetlerinizin herkes tarafından bilinirliliğini artırmak ister misiniz? Siz de dijital dünyada var olmak istiyor ama bu sorulara cevap verecek ve süreci doğru yönetecek bir ajans arıyorsanız bizimle iletişime geçin!